Wykłady i warsztaty


28 - 29.09.2019 Sosnowiec

Warsztaty dla wolontariuszy z zastosowania wiedzy o komunikacji psów pt. "Zrozum swojego psa".
Warsztaty obejmują wykład i zajęcia praktycznie z psami.

Program:
Pierwszego dnia odbędzie się wykład, na którym skoncentrujemy się na tym, co może powodować zachowanie psów, które właściciele uznają za kłopotliwe, jak temu zapobiegać, jak wspomóc psy lękliwe i co zrobić, aby usprawnić komunikację na linii człowiek-pies. Przejdziemy przez etapy: zrozumienie psa – udzielenie mu wsparcia– zdobycie jego zaufania.
Pierwszy dzień zajęć odbędzie się bez psów, natomiast drugiego dnia uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w pracy ze swoimi podopiecznymi.

Organizator: Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami Nadzieja na Dom9 - 10.11.2019 Kraków

Warsztaty "Zrozum swojego psa, czyli o tym, jak wykorzystując wiedzę o komunikacji, ułatwić wspólne życie psu i sobie".

Warsztaty obejmują wykład oraz zajęcia z analizy filmów z zachowaniami psów słuchaczy, są kontynuacją wykładu teoretycznego "Komunikacja psów". Celem zajęć będzie analiza możliwości wykorzystania wiedzy o psiej komunikacji w naszym wspólnym z nimi życiu codziennym.

Program:
Pierwszego dnia skoncentrujemy się na tym, co może powodować zachowanie psów, które właściciele uznają za kłopotliwe, jak temu zapobiegać, jak wspomóc psy lękliwe i co zrobić, aby usprawnić komunikację na linii człowiek-pies. Przejdziemy przez etapy: zrozumienie psa – udzielenie mu wsparcia– zdobycie jego zaufania.
Drugiego dnia uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności odczytywania sygnałów psów i dobierania strategii postępowania ze swoim psem w trudnych dla niego sytuacjach.

Organizator: Polska Akademia Zoopsychologii i Animaloterapii oraz Centrum Szkoleń „Green Way”22 - 23.02.2020 Gdańsk

Wykłady "Komunikacja psów".

Program:
- teoria komunikacji, sygnały psów,
- komunikacja na linii pies - pies,
- komunikacja na linii człowiek - pies,
- jak unikać komunikacyjnych wpadek i nieporozumień oraz ich konsekwencji,
- wykorzystanie wiedzy z zakresu komunikacji w szkoleniu i  rehabilitacji psów tzw. "problemowych", oswajaniu psów półdzikich, poprawianiu dobrostanu psów,
- sygnały psów a sygnały innych gatunków zwierząt.


Organizator: Małgorzata Woźniak • BavariaTeam.com • Dog Training Academy